Laktační poradenství s porodní asistentkou.
BLOG,  TERAPIE

Jak pomáhá doteková terapie při kojení

Tam, kde jsem si myslela, že jsou v dotekové terapii postavené hradby, mně praxe a drobci ukázali, že jsou to jenom hranice a ty se za určitých podmínek dají otevřít.

To byla moje cesta s dotekovou terapií a kojením. Doteková terapie funguje jako pomocný nástroj v sebepoznávacím procesu mapování vlastního těla. Novorozencům a kojencům v tomto směru pomáháme MY – terapeuti, kteří o naše drobky pečujeme.

Vcházím do dveří a už z dálky slyším srdceryvný pláč malého drobka. Po několika krocích se ocitám uprostřed obývacího pokoje. Než se nadechnu k pozdravu maminky a ostatních členů rodiny v rukou se mi objeví malý uzlíček, který křičí z plných plic s vlásky jako ježeček. Hladový, upocený. Zoufalá maminka klesá na pohovku, tatínek na mě koukne a vyhrkne: “Sestři, kafe?” No, raději panáka, říkám si v duchu, ale ne pro mě, ale pro vás všechny.

Ruce se mi samy rozbíhají, už je to automatika. Sedám si s malým křiklounkem do velkého křesla a po 10-ti minutách mám v náručí krásného spícího chlapečka.

“Ne, nejsem čarodějka. Jenom vím, jak na ně ;-)”, odpovídám na překvapené pohledy s úsměvem a klidem.

Problémem v tomto případě bylo, že se chlapeček – ježeček špatně přisával k prsu.

To ho po chvilce snažení, kdy se mu nepodařilo přisát k prsu rozzuřilo a tím začalo kolo následných peripetií. S maminkou jsme vyřešily přípravu prsou ke kojení, abychom miminku usnadnily přisátí k prsu.

V první fázi, jsem miminko dotekovou terapií uklidnila.

V druhé fázi, když se vzbudil, jsem ošetřila jeho obličej základními tahy dotekové terapie.

Tato kombinace dotekové terapie zabrala prakticky okamžitě. Relaxace a následná stimulace obličejových svalů je klíčem k úspěchu při problémovém kojení.

Máte pocit, že jsem se ocitla u vás doma, ale zatím tam není ten happy end?

Využijte služeb mého laktačního poradenství, kdy vám pomohu, jak s kojením, tak vás zároveň naučím část dotekové terapie 🙂

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Markéta

Obvykle odpovídá do 24 hodin.

Dobrý den, zanechte mi zprávu.

Powered by WpChatPlugins