Predcasne narozene deti a dotekova terapie
BLOG,  TERAPIE

Předčasně narozené děti a doteková terapie

Předčasně narozené děti stojí na začátku mé pracovní kariéry i celého procesu vývoje dotekové terapie. Byla to právě touha těmto dětem pomoci v jejich nelehkém boji, který svádí denně na novorozeneckých ÁREch a JIPkách. Intenzivní medicína je prakticky HI-TECH obor a na laskavý dotek tam zbývalo minimum prostoru.

Zachary a jeho příběh

Na fotografii je Zachary. Chlapeček, kterému je dnes již 11 let a odstartoval moji badatelskou a průkopnickou činnost v ošetřovatelské péči.

Opět se vracím k YouTube. Před 10-ti lety to byl “nějaký” komunikační kanál plný sdělování osobních životních příběhů. A jelikož jsem v té době trpěla poruchou spánku a prakticky se ze mě stal hyperaktivní netopýr, znala jsem už všechny jihoamerické telenovely, co tenkrát běžely ve 3 hodiny ráno (Esmeralda a spol.), začala jsem odborně a prakticky brouzdat po YouTube, protože mě stále zajímalo, jak bych mohla více pomoci drobkům v inkubátoru.

A to, kde jiní váhají, já do toho jdu naplno. Detektivní kancelář Markéta X otevřena 🙂

S krvavýma očima sleduji video, kde maminka – těhulka leží na lůžku, protože jí hrozí předčasný porod. Okolo ní jsou balonky, skříně polepené obrázky a přáníčky všeho dobrého od jejích přátel, střídají se tam návštěvy, někdo přinese koláč, jiný kytku, rodiče budoucí maminky sedí u její postele a čtou jí knížku, přichází manžel – v uniformě pilota, který za svou ženou běží přímo z práce a v objetí se svou ženou, usínají.

Je rok 2010 a pro české nemocnice je toto SCI-FI. Nevadí, koukám dál. Odchována městem Zlínem, které postavil Tomáš Baťa, si říkám. on své vize realizoval, tak proč by se nemohl změnit přístup k těmto ženám i u nás.

Střih.

30. týden těhotenství, mamince odtéká plodová voda a rodí se malý Zachary. Všechny překvapuje, jak vitální chlapeček to je. Vnímám intenzitu pozitivního naladění obou rodičů.

Po několika hodinách jsem našla kontakt na rodiče malého Zaca. Poprosila jsem je, zda mohu využít fotogragie z jejich videa k výuce sestřiček a prezentaci své práce na konferencích.

Tatínek mi odpověděl obratem i s pozdravem, že Zachary má 2 roky a je to šikovný, zdravý kluk. Získala jsem svolení fotky používat.

THANK YOU!

A tak dnes 11-ti leté mu chlapečkovi Zacharymu a a jeho rodičům za oceánem děkuji. Všichni tři se staly mou inspirací, hnacím motorem, proto dnes doteková terapie pomáhá (ne)jen předčasně narozeným dětem.

Na novorozenckých JIPkách po celé ČR najdete mnou vyškolené týmy sestřiček, které dotekovou terapii ovládají, ale také prakticky provozují. Jsou to moje piliří, které se mi podařilo v průběhu posledních let postavit, abyste jako rodiče předčasně narozených dětí měli odbornou oporu i podporu.

Pokud máte jakýkoliv dotaz ohledně dotekové terapie, napište mi! → KONTAKT

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Markéta

Obvykle odpovídá do 24 hodin.

Dobrý den, zanechte mi zprávu.

Powered by WpChatPlugins