Dospělí

Pokud u drobků to byla potřeba, u dětí inspirace, tak doteková terapie u dospělých přišla cestou přirozenou, spontánní.

Postupem času za mnou přicházeli lidé se svými příběhy a zkušenostmi, co jim doteková terapie přináší, jak je obohacuje. Většinou všichni začínali jako poskytovatelé/ošetřovatelé. Ale i zde to byl teprve start.

Léčivá síla rukou a doteku otevřela další nové možnosti, jak pomáhat ostatním. Po čase u většiny nastal zvrat a dotek začal působit i na ně. A to opravdu přesně v tomto pořadí.

Léčení zranění, vztahová intimita, integrita-naplnění, prevence syndromu vyhoření.


LÉČENÍ ZRANĚNÍ

Když před vámi stojí nebo sedí člověk, kterého jste potkali jenom párkrát možná ani netušíte, jaký je jeho příběh. Co se skrývá za hezkým make-upem, milým úsměvem. Jak velké je jeho zranění… .

V průběhu posledních deseti let nastávaly situace, kdy jsem v duchu jenom nevěřícně zírala, srdce sevřené bolestí nad příběhy lidí. Byla jsem v dětství zneužívána bratrem. Otec týral moji mámu. Znásilnili mě. Jsem anorektička, protože… .

Když to na mě někdo takto vybalil, měla jsem, co dělat sama se sebou, abych to ustála. Nicméně to byla první část jejich příběhu. Následovalo pokračování… .  

Děkuji. Doteková terapie mi pomohla zahojit mé prožitky z dětství. Díky ní konečné znám lépe svoje tělo a už se mu snažím neubližovat. Mohu pro svého manžela být plnohodnotnou ženou. 

VZTAHOVÁ INTIMITA

Budování vztahu je nikdy nekončící lidská činnost. Pokud se v tomto procesu zastavíme, začne vztah kolabovat, zbavuje se života a vypadá jako stojatá voda – uhnívá. Intimita v mém pojetí je o upřímné komunikaci s druhým člověkem, o sdílení radostí i každodenních starostí. 

Přichází za mnou manželé a přináší sebou svou stojatou vodu. Přestali si naslouchat, neumí komunikovat, ani v intimitě mezi mužem a ženou to už není ono. Kde najít rovnováhu a stojatou vodu proměnit ve vodu živou? Vraťte se k haptice. Ke zdroji a prameni vody živé. Objevte znovu kouzlo doteku.

INTEGRITA – NAPLNĚNÍ

Znáte to? Děláte nějakou činnost, očekáváte, že po jejím ukončení se dostaví pocit naplnění, ale místo toho se cítíte rozhození, nic tam není. 

Doteková terapie vám přinese vnitřní uspokojení, dosáhnete pocitu naplnění a integrity.  

PREVENCE SYNDROMU VYHOŘENÍ

Kdyby mi někdo na začátku celého procesu hledání, následného učení, vytváření tvrdil, že jako zlatý bonus dostanu prevenci syndromu vyhoření, asi bych mu nevěřila. Tedy možná, bych se nad tím zamyslela.

Tak si spolu projděme znovu tuto stránku. Pokud si vyléčíte svá trápení a zranění, začnete budovat vztahy, zákonitě dojdete k naplnění a tím i k prevenci syndromu vyhoření 🙂

A tomu moji milí říkám výzva! Co vy na to?

Markéta

Obvykle odpovídá do 24 hodin.

Dobrý den, zanechte mi zprávu.

Powered by WpChatPlugins