omalovanky
BLOG,  DOTEKOVÁ TERAPIE

Omalovánky a doteková terapie

Možná je někdo z vás překvapený, jiný zvědavý a další v řadě si říká, omalovánky přece nepatří k dotekové terapii. A já přesto říkám, že jsem se nezbláznila a zcela oprávněně a sebevědomě jsem omalovánky zařadila do dotekové terapie. Proč? Z mnoha důvodů. 🙂

Základem dotekové terapie je sebepoznání. Praktické mapování lidského těla doprovázené hlubokým uvolněním. A používám k tomu své ruce. Královský nástroj.

V dnešní zrychlené době máme problém se zastavit, zpomalit a natož se ponořit do relaxace. Proto je potřeba hledat patřičné nástroje, cesty nebo způsoby, jak si pomoci.  Omalovánky jsou jedna z nich. Jsou praktické, jejich portfólio působnosti je široké a troufám si říct, že plní více účelů.

Např. zabavit děti. Mimochodem i to je cesta, jak hledat rovnováhu sám v sobě a někdy se jedná i o formu přežití, když mají děti svůj super-power den. Také, ale můžete z této siutace vytěžit maximum. Zabavit děti, vymalovat si svou princeznu, tím se hodit do klidu a ještě získat ocenění, že to byl super den 😉

těhotenská relaxace

PS: Obrázek mám od maminky, která zapojila svého Lukáška do vybarvování Těhotenských relaxačních omalovánek.

Ale především vybízí nás k zastavení a vyžadují určitou přípravu:

  • koupit, popř. vytisknout omalovánky
  • najít a ořezat pastelky
  • uklidit stůl
  • najít volnou židli

To vše již můžeme zahrnout do přípravného rituálu, který nás má uvést do stavu zklidnění. Když jsme zahlcení životem (stále přijímáme, analyzujeme a vyhodnocujeme informace), tak nám nezbývá prostor se uklidnit a nadechnout.

A pořád vám schází, že tam není dotek? Dotek je přítomný ve všech fázích práce s omalovánkami. Příprava, malování a i samotné vyhodnocení malby je nástrojem dotekové terapie. Dotýkáme se věcí prsty, cvičíme si jemnou motoriku, ruce si přirozenou cestou prohříváme.

MALÉ CVIČENÍ PRO VÁS:

Vymalujte si svůj osobní obrázek. Mimochodem, pokud se pánové červenají a že pastelky do ruky nevezmou, přece nebudou dělat nějaké „babské cvičení“ –  hasiči, záchranáři i vojáci mi obrázky vymalovali… (a obrázky to byly vskutku zajímavé…).


Pokud máte chuť, nahlédnout pod pokličku práce s omalovánkami připravila jsem pro vás webináře. Jsou tématické a přihlásit se může každý, kdo má zájem.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *