O terapii

 
Doteková terapie je systém velmi jemných masážních tahů, které jsou jasně dané a mají svou posloupnost. Jedná se o hlubokou účinnou relaxační techniku. Vychází z perfektní znalosti anatomie a fyziologie lidského těla. Dalšími léčivými faktory jsou vnější vlivy, které působí jako komplexní terapie. Nejdůležitějším a nejúčinnějším nástrojem v této terapii jsou naše ruce. Zdroj doteku, lidského tepla a bezpečí. 

 


Na začátku celého procesu byla touha pomoci. Už při mé práci na novorozenecké JIPce jsem vnímala prázdné místo v ošetřovatelské péči o tyto křehké děti. Tak začal proces hledání nových cest a způsobů, jak těmto dětem ulehčit v jejich náročném životním údělu. Hledala jsem rovnováhu mezi Hi-Tech medicínou a lidskostí, která se v mnoha ohledech vytratila. 

Dostala se mi do rukou technika paní Dr. Evy Reich – Motýlí masáže. Časem jsem zjistila, že je složitá. Já jsem se jí sice naučila, ale rodiče dětí si ji měli problém zapamatovat a místo hlubokého uvolnění nastal velký stres a napětí. 

Přišel proces bádání a hledání techniky, jenž je účinná, prospěšná a naplňující. V praxi to vypadalo tak, že mně pět let na skříních v pokoji visely na obrázcích masážní tahy, které jsem postupně skládala dohromady a souběžně tento systém zkoušela v praxi. Každý rok a krok přinášel nové a nové poznatky. Dával hranice, ale zároveň otevíral nové možnosti.

Tak dnes, po deseti letech praxe můžu říct, že jsem hrdá na cestu, kterou doteková terapie urazila. Z počáteční touhy po pomoci je zde funkční relaxační technika ošetřující, pomáhající, naplňující… 


DOTEKOVÁ TERAPIE JE URČENÁ PRO:OTÁZKY A ODPOVĚDI:


 

1) MÁ DOTEKOVÁ TERAPIE NĚJAKÁ OMEZENÍ?

Ne. Tento druh hlubokého uvolnění nemá žádná fyzická ani psychická omezení. Jsou zde pouze různé formy provedení vzhledem k věku.

 

2) KDE SE MŮŽU DOTEKOVOU TERAPII NAUČIT?

V tuto chvíli je Vám k dispozici 7 týdenní výukový program.

 

dotek v terapii online

 
3) CO VŠECHNO K TOMU POTŘEBUJEME?

Otevřenou mysl, laskavé srdce a něžné ruce 🙂


 

PS: Pokud máte dotaz, potřebujete pomoci s registrací do on-line programu nebo vám jenom něco problesklo hlavou a nenašly jste zde odpovědi,  NAPIŠTE MI!

 


Těším se na Vaše dotazy!  😉

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *