BLOG,  DOTEKOVÁ TERAPIE

Kojení a doteková terapie

Dnes už víme, že mateřské mléko pomáhá doladit střevní mikroflóru, která zajišťuje našemu dítěti kvalitní imunitu.

Ruku na srdce. Co ale dělat, když se miminko špatně přisává, nebo je opravdu problém s krmením jako takovým – tzn. neumí vytvořit podtlak, mléko mu z pusinky vytéká koutky úst, při krmení se zlobí a pláče. No, někdy je to zapeklitá situace a přes oboustranné slzičky bez světýlka naděje v tunelu. 

EXISTUJE ŘEŠENÍ!

Funguje, je prověřeno mnohaletou praxí s předčasně narozenými dětmi i krásnými zdravými dětmi. 

Jmenuje se doteková terapie obličeje. Jedná se o systém jemných masážních tahů, které působí uklidňujícím dojmem, ale zároveň prohřívají obličejové svaly a stimulují je k lepší funkčnosti. 

JAK FUNGUJE DOTEKOVÁ TERAPIE OBLIČEJE?

  1. KROK – dojde k uklidnění – vás obou, miminko přestane plakat a vy najdete vnitřní rovnováhu a klid sama v sobě 🙂 (a co si budeme povídat, to je prostě důležité!)
  2. KROK – následuje fáze uvolnění obličejových svalů, pomocí techniky jemných doteků a tahů dochází u miminka k lepšímu zmapování vlastního těla (mohlo se stát již v děloze, nebo při porodu, že doteková čidla v obličeji byly hodně namáhány a tak prostě otupěly)
  3. KROK – nastartování, probuzení dotekových čidel v obličeji a dochází k pocitu uspokojení na obou stranách – miminko saje a máma je hrdá sama na sebe, že to nevzdala a společně s miminkem to zvládla

CO S NÁMI, KTERÉ NEMÁME DOSTATEK MATEŘSKÉHO MLÉKA?

Je určitá skupina žen, které nejsou schopny dlouhodobě kojit. Je to mnohdy dáno genetickými predispozicemi, ale také vlivem stresu a společenského tlaku, které je na tyto maminky vytvářen. 

Nevěšte hlavu a nenechejte se okolím zahnat do kouta. Pro mě je dobrá máma ta, která má své miminko upřímně ráda, umíte jej pohladit, pochovat a povzbudit, když je potřeba. 

Najděte opravdu kvalitní plnohodnotné náhradní mléko pro svého drobka. 


Pro vás, koho zaujala doteková terapie a chtěl by se ji naučit je nyní v nabídce 7 týdenní on-line program.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *