prace s omalovankami
BLOG

Jak pracovat s omalovánkami

Chcete se stát vášnivým umělcem a pustit do omalovánek? Hledáte nové možnosti, jak vytvářet svá jedinečná díla? Nikdy jste neřešili, jakými pastelkami malujete? Nachystala jsem pro vás krátký seznam pastelek s mými poznámkami a zkušenostmi.


Hned v úvodu vysvětlím, proč vždy na začátek volím kvalitní pastelky. Časem přecházím na akvarelové pastelky, pak používám progressy a nakonec končím u akvarelových fixů.

PASTELKY 

Trvalo mi několik let než jsem našla základní kvalitní pastelky, které by mi vyhovovaly. Musí vám sedět v ruce. U mě tedy vyhrály trojhrany od firmy Stabilo. Nepatří k nejlevnější, ale vydrží dlouho a sytost barev je úžasná. Dávají vám volnou ruku, stačí 24 barev a máte k dispozici krásnou paletu a můžete vytvářet díky míchání a stínovaní i 3D efekt.

 

AKVARELOVÉ PASTELKY 

Ty jsem dostala od svého milovaného švagra a prakticky objevuji jejich možnosti dodnes. S klasickou akvarelovou technikou vnitřně i fyzicky bojuji. Vadí mi, že nemám nad klasickým akvarelem kontrolu a nevím, kdy a jaká barva se mi kam rozlije.

Akvarelové pastelky jsou dobrou pokračovací volbou mezi pastelkou a akvarelem. Základní technika vybarvování pastelkou zůstává stejná a když máte chuť a odvahu, můžete vzít do ruku štětec a lehce namalovaný obrázek zkrášlit a vytvořit zajímavý efekt.

PROGRESSY

Stejně mladé ročníky jako jsem já si možná pamatují ještě ze základní školy tento druh křídových pastelek v plastovém obalu. Progressy jsou křehké, v ruce hladké a vyžadují cit a něhu. Práce s nimi je velmi jemná. Odměnou jsou vám však úžasné syté barvy plné života.

 

AKVARELOVÉ FIXY

Mají obrovské možnosti a jsou to moji miláčkové. Naše seznámení proběhlo při mém studiu na Design škole. V rámci návrhů interiérů jsem se s nimi naučila pracovat. Pravdou zůstává, že je využívám jenom při návrzích interiérů. Při klasických omalovánkách volím dle nálady i podle papíru předchozí varianty.


Máte chuť si vytvářet svá umělecká díla každý měsíc? Je tu pro vás originální kalendář na rok 2021 Krása ženy.

krasa zeny kalendar 2021

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *