detske kousatka
BLOG,  DOTEKOVÁ TERAPIE

Dětské zoubky, kousátka a doteková terapie

Dětské zoubky a jejich růst je kapitola sama osobě. A mohu tady zcela upřímně říct s přívlastkem – bolest, horečky, uplakané a nevrlé děti, vyřízení rodiče, co se v noci nevyspí.

No, kdyby zuby rostly aspoň jenom 1x za život, ale ony zrovna 2 x a možná někteří by si přáli třetí zuby, protože už ví, jak by se o ně lépe starali.

Když jsem začala pracovat s dotekovou terapií v obličeji zpočátku jsem to vnímala, jako formu uvolnění pro děti, většina jemnou masáž obličeje miluje. Pak se k tomu přidala stimulace – terapie u dětí, které mají problém s přisátím k prsu nebo celkově s příjmem jídla díky ochablým svalům.

A jednoho jsem v náručí držela jednoho uplakánka, kterému rostly zoubky. Jako sestra na novorozenecké JIP jsem dětem do pusy sahala. Krmila je přes prst stříkačkou atd. Prostě to tak bylo. Dnes bych to už nedělala. Ale na toto téma se potkáme někdy v příštím článku. Začala jsem mu dělat systematickou masáž obličeje a najednou se miminko zklidnilo a samo si pomáhalo dřevěným kousátkem masírovat dásně vnitřně. Pracovaly jsme v tandemu. Já mu pomáhala masáží dásní zvenku, chlapeček si pomáhal svépomocí zevnitř, kousátkem.

kousatka pro deti

A jelikož už asi víte, pokud jste četli můj příběh, že pocházím z Valašska mám velmi kladný vztah ke krásným dřevěným věcem. Do dřevěných kousátek jsem se zamilovala. Firma, která je vyrábí má opravdu velmi dobré designéry a pro mě už jenom pohled na tyto kousátka-zvířátka je balzámem na duši.

kousatka pro deti

Pokud mám možnost a dítěti mohu dopřát do ruky kus přírody, udělám to s radostí! 🙂


Pokud chcete svým drobkům pomoci a máte touhu a chuť naučit se dotekovou terapii. Máte možnost. 

VYUČUJI ON-LINE!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *